Skip to content

BlackBerry Passport SQW100-3 Smartphone

RGV161LW

Güvenlik bilgileri

BlackBerry akıllı telefonunuzu kullanmaya başlamadan önce (bundan sonra akıllı telefon olarak adlandırılacaktır), bu belgede sağlanan güvenlik bilgileri ve yasal bilgileri inceleyin. Bu belgeyi güvenli bir yerde saklayın, böylece ihtiyacınız olduğunda başvurabilirsiniz.

Bazı ülkelerde Bluetooth özellikli ve kablosuz, şifreleme yazılımlı cihazların kullanımıyla ilgili kısıtlamalar olabilir. Bölgenizdeki kısıtlamalar için yerel yetkililere başvurun.

En son güvenlik ve ürün bilgileri için www.blackberry.com/safety adresini ziyaret edin.

En son güvenlik bilgileri için www.blackberry.com/legal adresini ziyaret edin.

Önemli güvenlik tedbirleri

Bu şekil aşağıdaki metinde açıklanan öğeleri gösterir.

Akıllı telefonunuzla birlikte sadece onaylanan pilleri ve şarj cihazlarını kullanın. BlackBerry tarafından onaylanmayan pillerin veya şarj cihazlarının kullanılması ciddi yaralanmalara, ölüme veya maddi kayıplara neden olabilecek yangın veya patlama riski oluşturabilir.

Yalnızca BlackBerry tarafından onaylanan tutucuları kullanın. BlackBerry tarafından onaylanmamış tutucuların kullanılması akıllı telefonunuzun radyo frekansına maruz kalma standartlarının aşılmasına neden olabilir.

Bu şekil aşağıdaki metinde açıklanan öğeleri gösterir.

Akıllı telefonu vücudunuzdan en az 1,5 cm (0,59 inç) uzakta tutun. akıllı telefonu üzerinizde taşırken, yalnızca entegre kemer klipsli aksesuarları kullanın ve aksesuar BlackBerry tarafından sağlanmamışsa aksesuarın metal içermediğinden emin olun. Bu kurallara uymazsanız akıllı telefonunuz radyo frekansına maruz kalma standartlarını aşabilir. Radyo frekansına maruz kalma standartlarının aşılmasının uzun vadeli sağlık etkilerinin olup olmadığı hala sürmekte olan bir bilimsel çalışmanın konusudur.

Bu akıllı telefonun FCC radyo frekans emisyon yönergeleri ile uyumluluğu hakkında daha fazla bilgi almak için www.fcc.gov/oet/ea/fccid adresini ziyaret edin ve akıllı telefonunuzun aşağıdaki FCC ID'sini arayın. FCC ID, akıllı telefonunuzun arka kısmında yer almaktadır.

 • BlackBerry Passport SQW100-3 akıllı telefon (model numarası RGV161LW): FCC ID L6ARGV160LW
Bu şekil aşağıdaki metinde açıklanan öğeleri gösterir.

Akıllı telefonunuz, 0 ve 35°C (32 ve 95°F) arasındaki sıcaklıklarda çalışmak üzere tasarlanmıştır. Akıllı telefonunuzun önerilen sıcaklık aralığının dışında kullanılması akıllı telefonunuza veya lityum iyon pile zarar verebilir.

Bu şekil aşağıdaki metinde açıklanan öğeleri gösterir.

Acil durum aramaları için akıllı telefonunuza güvenmeyin. Acil durum aramaları yapmak veya mesaj göndermek için gereken kablosuz ağlar her bölgede bulunmaz ve 911, 112 veya 999 gibi acil durum numaraları her bölgedeki acil servislerine ulaşmanızı sağlayamayabilir.

Bu şekil aşağıdaki metinde açıklanan öğeleri gösterir.

Akıllı telefonunuz ve akıllı telefon aksesuarlarınız çocuklar için uygun değildir. Bir çocuğun akıllı telefonunuzu veya akıllı telefon aksesuarlarınızı kullanmasına veya bunlarla oynamasına izin verirseniz, çocuğu mutlaka gözetim altında tuttuğunuzdan emin olun. Akıllı telefon, çocuklar için yutma tehlikesi olan küçük parçalar içerir.

Bu şekil aşağıdaki metinde açıklanan öğeleri gösterir.

Arızalanması halinde sizin ve başkalarının ciddi şekilde yaralanmasına veya ölümüne neden olabileceğinden, akıllı telefonunuzu kalp pili ve işitme cihazı gibi tıbbi cihazlardan uzakta tutun.

Bu şekil aşağıdaki metinde açıklanan öğeleri gösterir.

Kısa devreye, yangına veya elektrik çarpmasına neden olabileceğinden akıllı telefonunuzun sıvılarla temas etmesini engelleyin.

Bu şekil aşağıdaki metinde açıklanan öğeleri gösterir.

Akıllı telefonunuzun hoparlörünü kullanırken, akıllı telefonunuzu asla kulağınıza tutmayın. Ciddi ve kalıcı işitme hasarları meydana gelebilir.

Bu şekil aşağıdaki metinde açıklanan öğeleri gösterir.

Akıllı telefonunuzun flaş ışıklarına maruz kalınması sara krizine ya da bayılmaya neden olabilir ve kendiniz ve çevrenizdekiler için tehlike yaratabilir. Akıllı telefonunuzun kullanımının sizde veya başkalarında denge sorunu, bilinç kaybı, seğirme, kasılma veya diğer istem dışı hareketlere neden olması durumunda, akıllı telefonunuzu kullanmayı hemen bırakın ve bir doktora danışın. LED bildirim ışığı akıllı telefonunuzun ön yüzünde, sağ üst köşede yer alır. Akıllı telefon modelinizde kamera varsa, kamera flaşı LED diyaframı akıllı telefonunuzun arka tarafında veya kamera objektifinin üst veya sağ tarafında yer alır. Sara krizi geçirmeye ya da bayılmaya eğilimliyseniz, akıllı telefonunuzu kullanmadan önce doktorunuza danışın.

Bu şekil aşağıdaki metinde açıklanan öğeleri gösterir.

Yasa tarafından akıllı telefonu eller serbest modunda kullanmanıza izin verilmediği sürece, araç kullanırken akıllı telefonunuzu kullanmayın. Araç kullanırken akıllı telefonunuzu kullanmanız, sizi ve başkalarını ciddi yaralanma, ölüm veya maddi kayıplara neden olabilecek risklere maruz bırakabilir.

Bu şekil aşağıdaki metinde açıklanan öğeleri gösterir.

Yangın ve patlama riski bulunduğundan, gaz dumanı bulunan yerlerde akıllı telefonunuzu kullanmayın.

Bu şekil aşağıdaki metinde açıklanan öğeleri gösterir.

Patlamaya ve buna bağlı olarak ciddi yaralanma, ölüm veya maddi kayıplara neden olabileceğinden akıllı telefonunuzu ateşe atmayın.

Bu şekil aşağıdaki metinde açıklanan öğeleri gösterir.

Uçağa bindiğinizde akıllı telefonunuzu kapatın. Akıllı telefonunuzun uçakta kullanılması, uçuş ekipmanlarını, iletişimi ve performansı etkileyebilir, şebekeyi bozabilir; uçak, uçuş ekibi ve yolcular için başka tehlikeler ortaya çıkarabilir ve yasa dışı olabilir.

Bu şekil aşağıdaki metinde açıklanan öğeleri gösterir.

Akıllı telefonlar doğası gereği güvenli olmadığından, patlayıcı duman, patlayıcı toz veya diğer patlayıcı kimyasallar bulunan ortamlarda kullanılmamalıdır. Bu tür ortamlardaki kıvılcımlar ciddi yaralanma, ölüm veya maddi kayıpla sonuçlanabilecek patlama ve yangına neden olabilir.

Akıllı telefonunuzu güvenle kullanma

 • Akıllı telefonunuzun üzerine ağır nesneler koymayın.
 • Akıllı telefonunuzu sökmeye veya tamir etmeye çalışmayın.
 • BlackBerry tarafından sağlanan akıllı telefon belgelerinde belirtilmediği sürece akıllı telefonunuzun açıklıklarını kapatmayın veya buralardan hiçbir nesne sokmayın. Böyle bir hareket kısa devreye, yangına ya da elektrik çarpmasına neden olabilir.
 • Ekran üzerinde yabancı cisimler kullanmayın.
 • Ekran üzerinde aşırı güç kullanmayın.
 • Akıllı telefonunuzu veya akıllı telefon aksesuarlarınızı suya yakın yerlerde (örneğin küvetin ya da lavabonun yanında, rutubetli bodrumlarda ya da yüzme havuzu yakınında) kullanmayın.
 • Akıllı telefonunuzu veya akıllı telefon aksesuarlarınızı dengesiz yüzeylere koymayın. Akıllı telefonunuz veya akıllı telefon aksesuarlarınız düşebilir, kişiye ve akıllı telefona veya akıllı telefon aksesuarlarına ciddi zarar gelebilir.
 • Akıllı telefonunuzun ekranı camdan yapılmıştır. Akıllı telefonunuz yere düşerse veya cama güç uygulanırsa bu cam çatlayabilir ya da parçalanabilir. Cam çatlarsa veya parçalanırsa ekran onarılana kadar cama dokunmayın.
 • Akıllı telefonunuzu kullanırken sık sık ara verin. Akıllı telefonunuzu kullanırken boyun, omuz, kol, bilek ve ellerinizde (başparmak ve parmaklar dahil) ve vücudunuzun diğer bölgelerinde rahatsızlık hissederseniz cihazı kullanmayı hemen bırakın. Rahatsızlık devam ederse doktora danışın.
DİKKAT:
Cihazınızda Sınıf 1 LED lazer ürünü bulunur. Ürün/test tasarımında belirtilenler dışındaki kontrol ve ayarların kullanılması ya da işlemlerin yapılması, tehlikeli LED lazer radyasyon çıkış gücüne veya bu radyasyona maruz kalınmasına neden olabilir.

Elektrik güvenliği

AC veya DC şarj cihazı kullanıyorsanız BlackBerry tarafından sağlanan ya da özel olarak bu akıllı telefonla kullanım için BlackBerry tarafından onaylanan şarj aksesuarlarını kullanarak şarj edin. Yangın, patlama, pil sızıntısı veya ciddi yaralanmalara, ölüme ya da maddi kayıplara yol açabilecek diğer tehlikelere neden olabileceğinden ve garantiyi geçersiz kılabileceğinden IEEE Std 1725 Pil Sistemi Uyumluluğuna İlişkin CTIA Sertifikasyon Gereksinimleri ile uyumlu olmayan şarj aksesuarlarını kullanmayın.

Qi logosu Power Matters Alliance onay işareti

Bu akıllı telefon kablosuz şarj cihazlarıyla kullanılmak üzere Qi ve Power Matters Alliance (PMA) tarafından onaylanmıştır. Yalnızca Qi veya PMA onay gereksinimlerini karşılayan ve Qi veya PMA onay işaretlerini taşıyan üçüncü taraf kablosuz şarj etme sistemlerini kullanın. Diğer kablosuz şarj aksesuarlarının kullanılması ciddi yaralanmaya, ölüme veya maddi kayıplara neden olabilecek yangın, patlama, pil sızıntısı veya başka tehlike riski ortaya çıkabilir ve garantiyi geçersiz kılabilir.

Qi onay gereksinimlerini karşılayan kablosuz şarj cihazlarının tam listesi için www.wirelesspowerconsortium.com/products/ adresini ziyaret edin.

Diğer nesneleri, ısınarak patlama riski oluşturabileceği için kablosuz şarj aleti yüzeyi üzerine yerleştirmeyin.

BlackBerry Passport akıllı telefon için onaylanan şarj aksesuarı modelleri

Şarj kabloları: HDW-50071-001, HDW-50071-002, HDW-50071-003, HDW-50071-004, HDW-51800-001, HDW-51800-002, HDW-59105-001, HDW-62449-001, HDW-62449-002

AC şarj cihazları: HDW-58920-001, HDW-58921-001, HDW-58922-001, HDW-58923-001, HDW-58924-001, HDW-58925-001, HDW-58926-001

Pil şarj cihazları: HDW-54535-001

Akıllı telefonla birlikte verilen şarj aksesuarlarını ya da BlackBerry tarafından onaylanmış, yalnızca üzerlerindeki bilgi etiketlerinde belirtilen güç kaynağı tipindeki diğer şarj aksesuarlarını kullanın. Herhangi bir güç kaynağını kullanmadan önce şebeke geriliminin, güç kaynağı üzerinde belirtilen gerilime uygun olduğunu doğrulayın. Akıllı telefonu yalnızca CTIA sertifikalı adaptörlere, USB-IF logosu taşıyan veya USB-IF uyum programını tamamlamış ürünlere bağlayın.

Prizlere, uzatma kablolarına ya da grup prizlerine fazla yüklenmeyin; aksi takdirde yangına ya da elektrik çarpmasına neden olabilir. Kabloya ya da fişe zarar gelmesini önlemek için şarj cihazını elektrik ya da grup prizinden çıkarırken kablodan değil fişten çekin.

Elektrik kablolarının özellikle grup prizlerine ve akıllı telefona bağlandığı noktalarda ezilmemesine ya da üzerine basılmamasına dikkat edin. İnsanların takılarak düşmesine ya da kablonun boyunlarına dolanmasına yol açmamak için elektrik kablosunu hiçbir zaman ortada bırakmamaya dikkat edin. Şarj cihazlarını fırtınalı havalarda ya da kullanılmadığında prizden çıkarın. Şarj cihazlarını dışarıda ya da dış etkilere maruz kalabilecekleri alanlarda kullanmayın.

Güç kaynağının bağlanması gibi konularda daha fazla bilgi için akıllı telefonunuzla birlikte verilen belgelere bakın.

Akıllı telefonunuza aksesuar satın almak için kablosuz iletişim servis sağlayıcınızla görüşün ya da www.shopblackberry.com adresini ziyaret edin.

Pil güvenliği

Akıllı telefonunuzda, çıkarılamayan bir lityum iyon pil bulunmaktadır. Pili çıkarmaya çalışmayın. Pilin çıkarılması akıllı telefonunuzun Sınırlı Garantisini geçersiz kılar ve pilin hasar görmesine neden olabilir.

Pilin kullanılmasında ve atılmasında kurallara uyulmaması yangına, patlamaya, kimyasal yanıklara veya başka tehlikelere neden olabilir. Pilinizi sıvılarla temas ettirmeyin. Pili 60°C'den (140°F) yüksek sıcaklıklara maruz bırakmayın. Pilin 60°C'den (140°F) yüksek sıcaklığa maruz kalması pilin alev almasına veya patlamasına yol açabilir.

Bu şekil aşağıdaki metinde açıklanan öğeleri gösterir.

Yangına veya patlamaya sebep olabileceğinden, akıllı telefonu ve pilini ateşe veya sıcak plaka, soba üstü, mekan ısıtıcısı veya fırın gibi harici ısı kaynaklarına maruz bırakmayın.

Bu şekil aşağıdaki metinde açıklanan öğeleri gösterir.

Pile yabancı nesneler sokmaya çalışmayın. Pili yeniden üretmeyin, parçalamayın, ezmeyin, delmeyin, bükmeyin veya pilde değişiklik yapmayın. Pil yeniden üretilmiş, sökülmüş, ezilmiş, delinmişse veya pilde herhangi bir şekilde değişiklik yapılmışsa pili kullanmayı derhal bırakın.

Pili kısa devre yaptırmayın veya pilin kutuplarına metal veya iletken nesnelerin değmesine izin vermeyin.

DİKKAT:
Pili sökmeye çalışmayın. BlackBerry, akıllı telefonlarında IEEE Std 1725 ile uyumlu lityum iyon pillerin kullanılmasını önerir. Diğer pillerin kullanılması yangın, patlama, pil sızıntısı veya başka tehlike riski ortaya çıkabilir. Lütfen kullanılmış pilleri bu belgede belirtilen talimatlara uygun şekilde attığınızdan emin olun.
Pil eksik simgesi Pil hata simgesi

Akıllı telefonunuzda bu simgelerden herhangi biri göründüğünde, pilde veya pil bağlantısında bir hata oluşmuştur. Akıllı telefonunuzu onarım için uzman servis personeline iade edin.

Güvenli sürüş ve yürüme

Araç kullanırken akıllı telefonunuzu kullanmayın. Tüm dikkatinizi sürüşe verin; güvenli sürüş her zaman öncelikli sorumluluğunuzdur. Aracınızla seyahat ettiğiniz bölgelerde kablosuz cihazların kullanımıyla ilgili yasa ve yönetmelikleri bilmek ve uygulamak sizin sorumluluğunuzdadır.

Aracınızı sürmeye başlamadan önce akıllı telefonu güvenli bir yere yerleştirin. Aracınızda hava yastığı varsa, akıllı telefonunuzu ya da diğer aksesuarları hava yastığının üzerine ya da yastığın açılma alanına yerleştirmeyin. Hava yastığı açıldığında ciddi yaralanmalar meydana gelebilir.

Radyo frekansı sinyalleri, motorlu araçlardaki yanlış monte edilmiş ya da yeterli koruması olmayan elektronik sistemleri etkileyebilir. Taşıtınızın üreticisi veya temsilcisi ile görüşün. Aracınıza sonradan herhangi bir cihaz eklenmişse, radyo frekansı sinyalleriyle etkileşimi hakkında daha fazla bilgi almak için de bu cihazın üreticisiyle görüşmelisiniz.

Yürürken ya da tüm dikkatinizi vermeniz gereken herhangi bir etkinlik sırasında akıllı telefonunuzu kullanmayın. Trafiği veya diğer yayaları tehlikeye atan dikkatsiz davranışlar, ciddi yaralanmalara, ölüme veya maddi kayıplara yol açabilir.

Aksesuarlar

Bu akıllı telefon modeli ile birlikte yalnızca BlackBerry tarafından onaylanmış aksesuarları kullanın. Onaylanmamış herhangi bir aksesuarın kullanılması, verilen onay ve garantileri geçersiz kılabilir, akıllı telefonun çalışmamasına neden olabilir ve tehlike yaratabilir.

Taşıma çözümleri: Akıllı telefonunuz ile birlikte tutucu (vücutta taşınan aksesuar) verilmeyebilir. Akıllı telefonunuzu üzerinizde taşırken, akıllı telefonunuzu her zaman BlackBerry tarafından onaylanmış entegre kemer klipsli bir akıllı telefon tutucusuna koyun. Akıllı telefonunuzu üzerinizde taşırken kullandığınız entegre kemer klipsli tutucu BlackBerry tarafından sağlanmamış veya onaylanmamış ise akıllı telefonunuz aktarım işlemi yapıyorken vücudunuzdan en az 15 mm (0,59 inç) uzakta tutun. Akıllı telefonunuzun veri aktarma özelliklerinden birini kullanırken (örneğin e-posta mesajları, PIN mesajları, MMS mesajları veya tarayıcı servisi) USB kablosu olsun veya olmasın akıllı telefonunuzu vücudunuzdan en az 15 mm (0,59 inç) uzakta tutun. BlackBerry tarafından sağlanmayan veya onaylanmayan aksesuarların kullanımı, akıllı telefonunuzun radyo frekansına maruz kalma limit değerlerinin aşılmasına neden olabilir. Radyo frekansına maruz kalma standartlarının aşılmasının uzun vadeli sağlık etkilerinin olup olmadığı hala sürmekte olan bir bilimsel çalışmanın konusudur. Radyo frekansına maruz kalma hakkında daha fazla bilgi için bu belgenin "Uygunluk bilgileri" bölümüne bakın.

Akıllı telefonları için tutucu, kılıf ve askılı kılıf gibi çoğu BlackBerry onaylı taşıma çözümünün yapısında mıknatıs bulunur. ATM kartları, kredi kartları, otel anahtar kartları, telefon kartları ve benzer eşyalarınız gibi manyetik şerit bileşenleri içeren öğeleri taşıma çözümlerinin yakınına yerleştirmeyin. Mıknatıs manyetik şeritte saklanan verileri bozabilir veya silebilir.

Mıknatısölçer

Akıllı telefonunuzda bir mıknatısölçer bulunur. Mıknatısölçer, Pusula gibi uygulamalar tarafından kullanılır. Mıknatıslar veya tutucu, kulaklık veya monitör gibi mıknatıs içeren cihazlar mıknatısölçerin doğruluğunu olumsuz yönde etkileyebilir. Özellikle acil durumlarda konumunuzu belirlemek için mıknatısölçer kullanan uygulamalara güvenmeyin.

Ortam

Akıllı telefonunuzun bazı özellikleri çeşitli yargı bölgelerinde yasak veya kısıtlama altında olabilir. Resim çeker, işler veya kullanırken; bulunduğunuz yargı bölgesinde yürürlükte olabilecek her türlü telif hakkı, kişisel gizlilik, ticari sır veya güvenlik kuralları dahil olmak üzere, ama bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, tüm yasa, yönetmelik, usul ve yönergelere uymalısınız. Başkalarının kişisel haklarına saygılı davranın. Telif hakkıyla korunmaları nedeniyle bazı resim, müzik (zil sesleri dahil) öğelerini ve diğer içeriği kopyalamanız, değiştirmeniz veya aktarmanız yasak olabilir.

Ses dosyaları: Ses dosyalarını özellikle kulaklıkla yüksek ses düzeylerinde dinlerseniz kalıcı işitme kaybına uğrayabilirsiniz. Ses dosyalarını kulaklıkla dinlerken dış gürültüyü bastırmak için ses seviyesini artırmaktan kaçının. Kulaklarınızda çınlama ya da konuşulanları duymakta zorlanma yaşarsanız, bir doktora danışın.

İşitme kaybı için uyarı görüntüsü.

Kamera: Akıllı telefonunuzun kamerası varsa kamerayı doğrudan güneşe veya başka bir parlak ışığa yöneltmeyin. Bunu yapmanız gözlerinize ciddi zararlar verebilir veya akıllı telefonunuzda hasara neden olabilir. Kamera flaşını kullanırken, kamera flaşı LED diyaframını hedefin gözlerinden en az 50 cm (19,69 inç) uzakta tutun.

Anten

Sadece ürünle birlikte verilen entegre anteni kullanın. Anten üzerinde yapılacak izinsiz değişiklikler veya eklentiler akıllı telefona hasar verebilir ve ABD Federal İletişim Komisyonu (FCC) yönetmeliklerini ihlal edici nitelikte olabilir.

Elektronik cihazlarda parazit

Modern elektronik cihazların çoğu radyo frekansı sinyallerine karşı korumalıdır. Bununla birlikte, bazı elektronik cihazlar, akıllı telefonun yaydığı radyo frekansı sinyallerine karşı korumalı olmayabilir.

Kalp pilleri: Radyo frekansı sinyallerinin kalp piliniz üzerindeki etkileriyle ilgili sorularınız varsa bir hekime ya da kalp pilinizin üreticisine danışın. Akıllı telefonunuzu, kalp pilinizin özel güvenlik gereksinimlerine uygun biçimde kullandığınızdan emin olun; bu güvenlik gereksinimleri şunları içerebilir: akıllı telefonunuz açık olduğunda akıllı telefonunuzu daima kalp pilinden en az 20 cm (7,88 inç) uzakta tutun, akıllı telefonunuzu giysinizin göğüs cebinde taşımayın, gelen aramaları yanıtlar ya da arama yaparken girişim riskini olabildiğince azaltmak için, cihazı kalp pilinin bulunduğu tarafın tam aksi tarafındaki kulağınıza tutun. Parazit olduğundan kuşkulanmanızı gerektirecek nedenler varsa, akıllı telefonunuzdaki tüm kablosuz iletişim bağlantılarını derhal kapatın, akıllı telefonunuzu kullanmayı bırakın ve bir doktora danışın.

İşitme cihazları: Bazı dijital kablosuz cihazlar bazı işitme cihazlarında parazite neden olabilir. Böyle bir parazit oluşması durumunda, kablosuz iletişim servis sağlayıcınız ile görüşün veya alternatifleri değerlendirmek için işitme cihazınızın üreticisine danışın.

Akıllı telefonunuzda Pusula uygulaması gibi uygulamalar tarafından kullanılan bir mıknatısölçer bulunur. Mıknatısölçer kullanan bir uygulama işitme cihazınızda parazit yaparsa uygulamayı kapatın.

Diğer tıbbi cihazlar: Bunlar dışında herhangi bir tıbbi cihaz kullanıyorsanız, tıbbi cihazınızın harici radyo frekansı enerjisine karşı yeterince korumalı olup olmadığını öğrenmek için üretici firmayla görüşün. Bu bilgileri edinmenizde doktorunuz size yardımcı olabilir.

Sağlık kuruluşları: Sağlık kuruluşlarında, bu tür cihazları kapatmanızı bildiren uyarılar varsa, akıllı telefonunuzdaki tüm kablosuz iletişim bağlantılarını kapatın. Hastanelerde ya da sağlık kuruluşlarında, harici radyo frekansı enerjisine karşı hassas cihazlar kullanılıyor olabilir.

Uçak: ABD Federal Havacılık İdaresi (FAA) ve Federal İletişim Komisyonu (FCC) yönetmelikleri, uçuş sırasında kablosuz cihazların kablosuz iletişiminin kullanılmasını yasaklamaktadır. Uçağa binmeden önce akıllı telefonunuzdaki tüm kablosuz bağlantıları kapatın. Uçakta akıllı telefonu kablosuz bağlantıları açıkken kullanmanın etkileri bilinmemektedir. Böyle bir kullanım uçuş ekipmanlarını, iletişimi ve performansı etkileyebilir, ağı engelleyebilir, uçağın kullanımı için tehlike oluşturabilir ve yasadışı nitelikte olabilir. Akıllı telefonunuzdaki tüm kablosuz bağlantılar kapalıyken yalnızca hava yollarının elektronik cihaz yönetmeliklerine uygun olarak kablosuz iletişim gerektirmeyen cihaz uygulamalarını kullanın.

Tehlikeli alanlar

Akıllı telefonunuz doğası gereği güvenli bir cihaz değildir ve gaz buharları bulunan veya patlama tehlikesi olan tozlar içeren ortamlar, nükleer tesisler, uçak navigasyon ve iletişim hizmetleri, hava trafik kontrolü ve yaşam destek veya silah sistemleri gibi, ancak bunlarla sınırlı olmaksızın, bu tür güvenli cihazların gerekli olduğu tehlikeli alanlarda kullanıma uygun değildir.

Patlama tehlikesi olan ortamlar: Patlama tehlikesi olan ortamlarda akıllı telefonunuz üzerindeki tüm kablosuz iletişim bağlantılarını kapatın, tüm işaretlere ve talimatlara uygun hareket edin. Bu gibi ortamlarda çakan kıvılcımlar, yaralanmalara, hatta ölüme neden olabilecek patlamalara ya da yangınlara yol açabilir.

Patlama tehlikesi olan ortamlar her zaman olmasa da genellikle açıkça belirtilir. Bu ortamlar arasında benzin istasyonları; teknelerin alt güverteleri; yakıt ya da kimyasal madde taşıma ya da depolama tesisleri; LPG (propan ya da bütan) ile çalışan araçlar; havada kimyasal maddelerin ya da toz, toprak, metal tozu gibi parçacıkların bulunduğu yerler ve genellikle aracınızın motorunu durdurmanız istenen diğer yerler sayılabilir.

Bir gaz sızıntısını haber vereceğiniz zaman, akıllı telefonun telefon özelliğini sızıntının yakınında kullanmayın. Bulunduğunuz yeri terk edin ve akıllı telefonunuzda telefon özelliği mevcut ve etkinse, aramayı güvenli bir yerden yapın.

Patlayıcı madde alanları: "Patlayıcı madde alanında" veya iki yönlü telsizlerin kapatılmasını gerektiren bir alandayken, patlayıcı maddeler kullanılan alanlarda parazitlere yol açmamak için akıllı telefonunuz üzerindeki tüm kablosuz iletişim bağlantılarını kapatın, tüm işaretlere ve talimatlara uygun hareket edin.

Çalışma ve saklama sıcaklıkları

Akıllı telefonunuz ve akıllı telefonunuzun şarj cihazı, aşağıda gösterilen sıcaklık aralıklarında çalışmak ve saklanmak üzere tasarlanmıştır:

Akıllı telefon kullanımı: 0 - 35°C (32 - 95°F)

Akıllı telefonun saklanması (3 aydan az): -20 - 35°C (-4 - 95°F)

Akıllı telefonun saklanması (3 ay veya daha fazla): 22 - 28°C (71,6 - 82,4°F)

Seyahat şarjının çalışması: 0 - 35°C (32 - 95°F)

Seyahat şarjının saklanması: -30 - 75°C (-22 - 167°F)

Akıllı telefonunuzun veya akıllı telefon aksesuarlarının önerilen sıcaklık aralıkları dışında kullanımı ve saklanması akıllı telefonunuzun çok ısınmasına ve sonucunda ciddi yaralanmalara veya ölüme yol açmasına neden olabilir veya akıllı telefonunuza, aksesuarlara veya lityum iyon pile zarar verebilir.

Akıllı telefonunuzu ya da akıllı telefon aksesuarlarını kalorifer, ısıtıcı, ocak ya da ısı açığa çıkaran diğer cihazlardan (amplifikatörler de dahil) uzak tutun. Akıllı telefonunuzu iki haftadan uzun bir süre kullanmayacaksanız, akıllı telefonu kapatın ve pili çıkarın.

Akıllı telefon temizleme ve onarımı

Temizleme: Akıllı telefonunuzun ya da pil dahil akıllı telefon aksesuarlarınızın yakınında ya da yüzeylerinde sıvı, aerosol temizleyiciler veya solventler kullanmayın. Yalnızca yumuşak ve kuru bezle temizleyin. Akıllı telefonunuzu ya da şarj aksesuarını temizlemeden önce bilgisayardaki tüm kabloları ve prize takılı tüm şarj aksesuarlarını çıkarın.

Onarım: Akıllı telefonunuzu ya da herhangi bir şarj aksesuarını düzeltmeye, parçalamaya veya onarmaya çalışmayın. Çıkarılamayan pilinizi değiştirmeye çalışmayın. Akıllı telefonunuzdaki veya şarj aksesuarlarındaki onarımlar veya pil değişiklikleri yalnızca yetkili servis personeli tarafından yapılmalıdır ve sadece belirli akıllı telefon modelinizle kullanım için BlackBerry tarafından belirtilen pil kullanılmalıdır.

Aşağıdaki durumlardan herhangi biri söz konusu olduğunda, elektrik kablolarını bilgisayardan ya da elektrik prizinden çıkarın ve akıllı telefonu ya da şarj cihazını bakım için yetkili servis personeline götürün:
 • Güç kaynağı kablosu, priz ya da konektör hasar görmüşse.
 • Akıllı telefonun ya da şarj cihazının üzerine sıvı dökülür ya da bir nesne düşerse.
 • Akıllı telefon ya da şarj cihazı yağmurda ya da suyla ıslanırsa.
 • Akıllı telefon ya da şarj cihazı dokunulmayacak kadar ısınırsa.
 • Akıllı telefon ya da şarj cihazı yere düşürülür ya da başka bir şekilde zarar görürse.
 • Kullanıcı belgelerindeki talimatlar uygulandığında akıllı telefon ya da şarj cihazı normal biçimde çalışmazsa.
 • Akıllı telefonun ya da şarj cihazının performansında önemli bir değişiklik olduysa.

Yangın ya da elektrik çarpması riskini azaltmak için yalnızca akıllı telefonunuzun kullanıcı belgelerinde belirtilen kontrolleri ayarlayın. Diğer kumandaların yanlış ayarlanması akıllı telefonunuzda hasara yol açabilir; ayrıca, yetkili bir teknisyenin cihazı, şarj cihazını ya da başka bir aksesuarı normal çalışma durumuna getirmek için genellikle çok uğraşması gerekir.

Akıllı telefonunuzun kullanıcı belgelerindeki tüm güvenlik talimatlarına uyulmaması Sınırlı Garanti'yi geçersiz kılabilir ve kuralları çiğneyen kullanıcıya verilen hizmetlerin kesilmesine ya da reddine yol açabilir, yasal işlem yapılabilir veya her iki yaptırım birlikte uygulanabilir.

Akıllı telefonun ve pilin atılması

Sınırlanmış çöp kutusu görüntüsü

Akıllı telefonunuzu veya pili ev çöpüne veya ateşe atmayın.

Geri dönüşüm logosu

Akıllı telefonunuz ve pili, uygun tesislerde geri dönüşüme uygundur. Bu simge, geri dönüşümlü malzemelerin kullanıldığını belirtmemektedir.

Pil geri dönüşüm bilgileri için 1-800-822-8837 numaralı telefonu arayın.

ABD ve Kanada'da, akıllı telefonunuzu ve pilinizi Call2Recycle programı çerçevesinde geri dönüştürebilirsiniz. Daha fazla bilgi için ABD'de www.call2recycle.org ve Kanada'da www.call2recycle.ca adresini ziyaret edin.

Geri dönüşüm ve güvenli biçimde atılması amacıyla akıllı telefonunuzu ve aksesuarlarını BlackBerry şirketine geri göndermeye ilişkin daha fazla bilgi için, bilgisayarınızdaki bir tarayıcıdan www.blackberry.com/recycling veya https://tradeup.blackberry.com adresini ziyaret edin. Geri dönüşüm ve takas programları yalnızca belirli alanlarda mevcuttur.

Bu programlar sizin bulunduğunuz alanda mevcut değilse, elektrik ürünlerin uygun biçimde atılmasına ilişkin düzenlemeler için yerel yöneticinizle görüşün.

Akıllı telefonunuzu ve pilini, bu pil türlerinin atılmasıyla ilgili bulunduğunuz yerdeki yasalara ve düzenlemelere uygun biçimde imha edin.

Uygunluk bilgileri

Radyo frekansı sinyallerine maruz kalma

Akıllı telefon kablosuz iletişimi, düşük güçte bir kablosuz iletişim vericisi ve alıcısıdır. Akıllı telefon, Federal İletişim Komisyonu (FCC) ve Kanada Sanayi Bakanlığı (IC) kurallarına ve sınırlarına ve aynı zamanda kablosuz cihazlar için radyo frekansına maruz kalma güvenlik seviyeleriyle ilgili diğer uluslararası kurallara uygun olarak tasarlanmıştır. Bu kurallar bağımsız bilimsel uzmanlar, hükümetler ve Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü (IEEE) ile Radyasyondan Korunma ve Radyasyon Ölçümleri Ulusal Konseyi (NCRP)gibi kurumların da içinde bulunduğu kurumlar tarafından geliştirilmiştir.

FCC, IC ve diğer ilgili uluslararası radyo frekansına maruz kalma kuralları ve sınırlarına uyabilmek için akıllı telefonu vücudunuzdan en az 1,5 cm (0,59 inç) uzakta tutun. Akıllı telefonu üzerinizde taşırken sadece BlackBerry tarafından sağlanan ya da onaylanan entegre kemer klipsli aksesuarları kullanın. BlackBerry tarafından sağlanmayan bir vücutta taşınan aksesuar kullanıyorsanız aksesuarın metal içermediğinden emin olun ve akıllı telefonu vücudunuzdan en az 1,5 cm (0,59 inç) uzakta tutun.

Radyo frekansına maruz kalma oranını azaltmak için: (i) akıllı telefonu kablosuz sinyalinin güçlü olduğu yerlerde kullanın; (ii) eller serbest seçeneklerini kullanın ve (iii) arama yaparken harcadığınız zamanı azaltın ya da aramaya alternatif olarak e-posta, metin mesajı ya da BBM mesajı gönderin.

Özgül soğurma oranı verileri

BU KABLOSUZ CİHAZ, BU BÖLÜMDE VERİLEN TALİMATLARA UYGUN OLARAK KULLANILDIĞINDA, RADYO DALGALARINA MARUZ KALMAYLA İLGİLİ YASAL GEREKSİNİMLERİ KARŞILAMAKTADIR.

Akıllı telefon, önceki bölümde bulunan talimatlara uygun kullanıldığında ABD Hükümeti Federal İletişim Komisyonu (FCC) tarafından belirlenen radyo frekansı (RF) enerjisine maruz kalma emisyon limitlerini aşmayacak şekilde tasarlanmış ve üretilmiştir. Bu limitler, geniş kapsamlı bir kurallar çerçevesi içinde yer alır ve genel olarak insanlar için izin verilen RF enerjisi düzeylerini belirtir. Kurallar, bağımsız bilimsel kurumlar tarafından yürütülen düzenli ve kapsamlı bilimsel çalışmaların değerlendirilmesiyle geliştirilmiş standartları temel alır. Kablosuz cihazlara ilişkin maruz kalma standartlarında Özgül Soğurma Oranı veya SAR olarak bilinen bir ölçü birimi kullanılır. FCC tarafından belirlenmiş SAR limiti 1,6 W/kg'dır*. SAR testleri, cihazı, test edilen tüm frekans bantları için onaylanmış en yüksek düzeyde güç yayarken FCC tarafından belirtilen standart çalıştırma konumlarında çalıştırarak yapılır. SAR değeri onaylanmış en yüksek güç düzeyinde belirlenmesine rağmen cihazın çalışma sırasındaki gerçek SAR düzeyi maksimum değerin çok altında olabilir. Bunun nedeni, cihazın yalnızca ağa erişim için gereken düzeyde güç kullanabilmesi amacıyla birden çok güç düzeyinde çalışacak biçimde tasarlanmış olmasıdır. Genel olarak, kablosuz baz istasyonu antenine ne kadar yakınsanız cihazınızın güç çıkışı o kadar düşüktür.

Bu akıllı telefonun kulakta kullanım için test edilen en yüksek SAR değeri:

Akıllı telefon

1 g için SAR (W/kg)

BlackBerry Passport SQW100-3 akıllı telefon (model numarası RGV161LW)

1,35

BlackBerry onaylı entegre kemer klipsli tutucu ile kullanılırken veya vücuttan 1,5 cm (0,59 inç) uzaklıktayken test edildiğinde bu akıllı telefon için en yüksek SAR değeri:

Akıllı telefon

1 g için SAR (W/kg)

BlackBerry Passport SQW100-3 akıllı telefon (model numarası RGV161LW)

1,49

Mobil Kablosuz Erişim Alanı Modu'nda kullanılırken bu akıllı telefon için en yüksek SAR değeri:

Akıllı telefon

1 g için SAR (W/kg)

BlackBerry Passport SQW100-3 akıllı telefon (model numarası RGV161LW)

1,38

Vücuda takılı halde yapılan ölçümler (önerilen uzakta tutma mesafeleri), sağlanan ya da mevcut aksesuarlara ve geçerli FCC ile IC gerekliliklerine bağlı olarak akıllı telefonlar dahil olmak üzere kablosuz cihazlar arasında farklılık göstermektedir.

FCC, akıllı telefonun bu bölümde verilen talimatlara uygun olarak kullanılması halinde bildirilen tüm SAR seviyelerinin FCC radyo frekansı emisyon yönergelerine uygun olarak değerlendirmesi sonucu, bu akıllı telefon için Ekipman Onayı vermiştir. Bu akıllı telefon hakkındaki SAR bilgileri FCC kayıtlarında yer almaktadır ve www.fcc.gov/oet/ea adresinde aşağıdaki listede yer alan akıllı telefonunuz için FCC ID ile arandığında Display Grant bölümünde bulunabilir.

Akıllı telefon

FCC ID

BlackBerry Passport SQW100-3 akıllı telefon (model numarası RGV161LW)

L6ARGV160LW

SAR hakkında daha fazla bilgi almak için www.ctia.org (CTIA - The Wireless Association) adresini yada www.tele.soumu.go.jp/e/index.htm (Telecommunications Bureau of the Ministry of Internal Affairs and Communications) adresini ziyaret edin.

___________________________________

* Amerika Birleşik Devletleri'nde ve Kanada'da yaygın olarak kullanılan mobil cihazların SAR limiti, vücut ve baş bölgesinde 1 gram doku kütlesi için ortalama 1,6 watt/kg'dır (W/kg) (el, ayak ve bilekler gibi uzantılarda 10 gram doku kütlesi için ortalama 4,0 W/kg).

FCC uygunluk beyanı (ABD)

FCC B Sınıfı Bölüm 15

Bu akıllı telefon, Federal İletişim Komisyonu (FCC) Kuralları Bölüm 15'e uygundur. Cihazın çalıştırılması aşağıdaki iki koşula bağlıdır: (1) bu akıllı telefon zararlı parazitlere yol açmamalıdır ve (2) bu akıllı telefon, istenmeyen işlemlere neden olabilecek parazit dahil olmak üzere, alınan tüm parazitleri kabul etmelidir.

DİKKAT:
Bu ünitede yapılan, uygunluktan sorumlu taraf tarafından da kabul edilmiş düzenlemeler veya değişiklikler kullanıcının bu cihazı çalıştırma yetkisini geçersiz kılabilir.

Bu cihaz test edilmiştir ve B Sınıfı dijital cihaz limitlerine ve FCC Kuralları Bölüm 15'e uygun bulunmuştur. Bu limitler yerleşim kurulumunda bulunan zararlı parazitlere karşı makul bir koruma sağlamak için tasarlanmıştır. Bu cihaz, radyo frekansında enerji üretir, kullanır, yayabilir ve üreticinin talimatlarına uygun olarak kurulmadığında ya da kullanılmadığında, radyo, televizyon ve telsiz iletişiminde zararlı parazitlere neden olabilir.

Garantisi yoktur; ancak bu parazit, kurulum işleminde ortaya çıkmayacaktır. Bu cihaz, radyo ya da televizyon alıcısında zararlı parazitlere neden olursa (bu durum cihazın kapatılıp açılması sırasında fark edilebilir), kullanıcının, aşağıdaki işlemlerden birini ya da birkaçını yaparak paraziti ortadan kaldırması tavsiye edilir: Alıcı anteninin yönünü veya yerini değiştirin, cihaz ve alıcı arasındaki mesafeyi artırın, cihazı bir alıcının takılı olduğu devreden farklı bir devreye ya da prize takın veya yardım için satıcıya ya da tecrübeli bir radyo veya televizyon teknisyenine danışın.

Kablosuz Cihazların İşitme Cihazlarıyla Uyumluluğuna İlişkin ABD Federal İletişim Komisyonu ("FCC") Şartlarıyla İlgili Bilgi

Kablosuz cihazlar işitme cihazlarının (işitme cihazı ve koklear implant gibi) yakınında kullanıldığında, kullanıcılar vızıltı, vınlama veya çınlama benzeri parazit algılayabilirler. Bazı işitme cihazları bu parazite diğerlerinden daha fazla duyarlıdır ve kablosuz cihazların ürettiği parazit de cihazdan cihaza farklılık gösterir.

Kablosuz telefon sanayi, işitme cihazı kullanıcılarına cihazlarıyla uyumlu kablosuz cihazlar bulmalarına yardımcı olmak amacıyla bir puanlama sistemi geliştirmiştir. Tüm kablosuz iletişim cihazları puanlanmadı. Puanlanmış kablosuz cihazların notları, ilgili diğer işaretlerle birlikte kutuların üzerinde belirtilir.

Puanlamalar garanti anlamına gelmez. Sonuçlar kullanıcının işitme cihazına ve işitme kaybının derecesine göre farklılık gösterecektir. İşitme cihazınız parazite duyarlıysa, puanlanmış bir kablosuz cihazı başarıyla kullanamayabilirsiniz.

İşitme sağlığı görevlinize danışmak ve kablosuz cihazı işitme cihazınızla birlikte kullanarak test etmek, kişisel ihtiyaçlarınıza uygun bir cihaz bulmanın en iyi yoludur.

Bu akıllı telefon, akıllı telefonların kullandığı bazı kablosuz teknolojilerin işitme cihazlarıyla birlikte kullanımı yönünden test edilmiş ve puanlanmıştır. Ancak, bu akıllı telefonda, işitme cihazlarıyla birlikte kullanımı test edilmemiş başka kablosuz teknolojiler kullanılmış olabilir. Bu akıllı telefonu, işitme cihazınızla veya koklear implant ile birlikte kullanırken parazit sesi duyup duymadığınızı belirlemek için akıllı telefonunuzun tüm farklı özelliklerini kapsamlı bir şekilde ve farklı konumlarda denemek son derece önemlidir. İade ve değiştirme ilkeleri ve işitme cihazlarıyla uyumluluk hakkında bilgi için kablosuz iletişim servis sağlayıcınıza başvurun.

Puanlama nasıl yapılır

M Puanları: M3 veya M4 puanlamalı kablosuz cihazlar FCC şartlarına uygundur ve işitme cihazlarında, işaretli olmayan kablosuz cihazlara göre daha az parazit üretmeye yatkındır. İki puanlamadan M4 daha iyi veya daha yüksektir.

T Puanları: T3 veya T4 puanlamalı kablosuz cihazlar FCC şartlarına uygundur ve işaretli olmayan kablosuz cihazlara göre bir işitme cihazının telecoil'i ile kullanılmaya daha yatkındır. İki puanlamadan T4 daha iyi veya daha yüksektir. (Tüm işitme cihazlarında telecoil bulunmaz.)

İşitme cihazları ayrıca bu türde parazite karşı bağışıklıklarına göre de değerlendirilebilir. İşitme cihazı üreticiniz veya işitme sağlığı görevliniz, işitme cihazınızla ilgili değerlendirmelerde size yardımcı olabilir. İşitme cihazınızın bağışıklığı ne kadar yüksekse, kablosuz cihazlardan kaynaklanan parazitlerden o kadar az etkilenir.

İşitme cihazlarıyla uyumlu kablosuz cihazlara dair FCC tarafından alınan önlemler ve FCC'nin engelli bireylerin telekomünikasyon hizmetlerine erişebilmelerine yönelik attığı adımlarla ilgili daha fazla bilgi almak için www.fcc.gov/cgb/dro adresini ziyaret edin.

Kanada Sanayi Bakanlığı sertifikasyonu

Bu akıllı telefon Kanada Sanayi Bakanlığı lisansından muaf RSS standartlarıyla uyumludur. Cihazın çalıştırılması aşağıdaki koşullara bağlıdır: (1) bu akıllı telefon zararlı parazitlere yol açmamalıdır ve (2) bu akıllı telefon, istenmeyen işlemlere neden olabilecek parazit dahil olmak üzere, tüm parazitleri kabul etmelidir.

BlackBerry Passport SQW100-3 akıllı telefon (model numarası RGV161LW), Industry Canada (Kanada Sanayi Bakanlığı) RSS 102, RSS 130 RSS 132, RSS 133, RSS 139, RSS 199 RSS-GEN ve RSS 210'a uygunluğu 2503A-RGW160LW numaralı sertifikayla onaylanmıştır.

Akıllı telefon, ortak kanal mobil uydu sistemleriyle zararlı parazit riskini azaltmak için 5150 - 5250 MHz bandında yalnızca kapalı mekanlarda çalışır.

5250-5350 MHz ve 5470-5725 MHz bantlarında akıllı telefonlar için izin verilen maksimum anten kazancı EIRP limitleriyle uyumludur.

5725-5825 MHz bandında akıllı telefonlar için izin verilen maksimum anten kazancı noktadan noktaya işlem ve noktadan noktaya olmayan işlemler için belirtilen EIRP limitleriyle uyumludur.

Yüksek güçlü radarlar, 5250-5350 MHz ve 5650-5850 MHz bantlarında birincil (öncelikli) kullanıcılar olarak ayrılır ve bu radarlar parazite yol açabilir ve/veya LE-LAN akıllı telefonlarına hasar verebilir.

B Sınıfı uygunluğu

Bu akıllı telefon, Kanada Sanayi Bakanlığı'nın (Industry Canada) “Bilgi Teknolojisi Cihazları (ITE) - Ölçüm limitleri ve yöntemleri” başlıklı ICES-003 parazite neden olan cihazlar standardında belirtilen radyo paraziti emisyonları B Sınıfı limitlerine uygundur.

Ek yasal uygunluk

Akıllı telefonunuzun standartlara ve yönetmeliklere uygunluğu hakkında özel bilgiler kaynağından alınabilir:BlackBerry

Bu akıllı telefonda kullanılan lazer sensörü modülü, şu Uluslararası Elektroteknik Komisyonu (IEC) standardıyla uyumludur: IEC/EN 60825-1 2007-03 ED 2.0.

Akıllı telefonunuzun FCC ID, IC Sertifikasyon Numarası, model ve uyumluluk bilgilerini görmek için ana ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın. Ayarlar > Hakkında'ya dokunun ve açılır listeden Yasal Onaylar'ı seçin.

Ürün bilgileri: BlackBerry Passport SQW100-3 akıllı telefon

Mekanik özellikler:

Ağırlık: lityum iyon pil dahil yaklaşık 194,4 g (6,9 ons)

Boyut (U x G x Y): 128 x 90,3 x 9,3 mm (5 x 3,6 x 0,4 inç)

3 GB hafıza, 32 GB uygulama deposu, microSD kart yuvası

Aşağıdaki lazer sensörü modülü özellikleri akıllı telefonunuz için geçerli olabilir:

Sınıf 1 lazer ürünü

Maksimum ortalama yayılım gücü: 0,18 mW

Güç özellikleri:

Çıkarılamaz, şarj edilebilir lityum iyon pil

3 V, 1,8 V nano SIM kartları destekler

Veri senkronizasyonu ve şarj etme için bağlantı noktası uyumluluğu: mikro USB 2.0, mikro USB 3.0

Mobil ağ kablosuz iletişim özellikleri:

Dokuz bant LTE desteği: LTE 700, LTE 800, LTE 850, LTE 900, LTE 1700, LTE 1800, LTE 1900, LTE 2100, LTE 2600 MHz bantlar

Beş bant HSPA+ desteği: UMTS 800/UMTS 850, UMTS 900, AWS 1700, PCS 1900, IMT 2100 MHz bantlar

Dört bant GSM desteği: GSM 850, GSM 900, DCS 1800, PCS 1900 MHz bantlar

Güç sınıfı: Sınıf 1 (DCS 1800, PCS 1900), Sınıf 4 (GSM 850) GSM 5.05 içinde tanımlandığı haliyle, Sınıf 4 (GSM 900) GSM 02.06 içinde tanımlandığı haliyle, Sınıf E2 (GSM 850, GSM 900, DCS 1800, PCS 1900), Sınıf 3 (UMTS, LTE)

Gönderme frekansı: 704 - 716 MHz, 824 - 849 MHz, 830 - 840 MHz, 832 - 862 MHz, 880 - 915 MHz, 850 - 1910 MHz, 1710 - 1755 MHz, 1710 - 1785 MHz, 1850 - 1910 MHz, 1920 - 1980 MHz, 2500 - 2570 MHz

Alma frekansı: 734 - 746 MHz, 791 - 821 MHz, 869 - 894 MHz, 875 - 885 MHz, 925 - 960 MHz, 1805 - 1880 MHz, 1930 - 1990 MHz, 2110 - 2155 MHz, 2110 - 2170 MHz, 2620 - 2690 MHz

Wi-Fi ağı kablosuz iletişim özellikleri:

Kablosuz LAN standardı: IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11k, IEEE 802.11n, IEEE 802.11r

IEEE 802.11b/IEEE 802.11g/IEEE 802.11k/IEEE 802.11n/IEEE 802.11r için gönderme ve alma frekansı: 2,412 - 2,472 GHz

IEEE 802.11a/IEEE 802.11ac/IEEE 802.11k/IEEE 802.11n/IEEE 802.11r için gönderme ve alma frekansı: 5,180 - 5,825 GHz

Bluetooth kablosuz iletişim özellikleri:

Tek bant desteği: ISM 2,4 GHz

Gönderme ve alma frekansı: 2402 - 2480 MHz

Bluetooth Sınıf 1

Akıllı telefonunuz NFC teknolojisini destekliyorsa aşağıdaki özellikler geçerlidir:

Çalışma frekansı: 13,56 MHz

Desteklenen modlar: Okuyucu/yazıcı, kart emülasyonu, noktadan noktaya

Yasal bildirim

©2015 BlackBerry. Tüm hakları saklıdır. BlackBerry® ve ilgili ticari markalar, adlar ve logolar BlackBerry Limited'in mülkiyetindedir ve ABD'de ve dünyanın başka ülkelerinde tescil edilmiş ve/veya kullanılmaktadır. Bluetooth Bluetooth SIG'in ticari markasıdır. Call2Recycle Call2Recycle, Inc.'nin ticari markasıdır. CTIA - The Wireless Association CTIA - The Wireless Association'ın ticari markasıdır. GSM GSM MOU Association'ın ticari markasıdır. IEEE Std 1725, IEEE 802.11a, 802.11b, 802.11g, IEEE 802.11ac, 802.11k, 802.11r, ve 802.11n Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü, Inc'nin ticari markalarıdır. LTE ve UMTS Avrupa Telekomünikasyon Standartları Enstitüsü'nün (ETSI) ticari markalarıdır. PMA Certified ve PMA Certified logoları Power Matters Alliance, Inc.'nin (PMA) onay işaretleridir. "Qi" simgesi, Wireless Power Consortium'un ticari markasıdır. Wi-Fi Wi-Fi Alliance'ın ticari markasıdır. Diğer tüm ticari markalar sahiplerinin mülkiyetindedir. Bu belge, BlackBerry web sitesinde sağlanan veya kullanılabilir hale getirilen belgeler gibi burada başvurulan tüm belgeler de dahil olmak üzere "olduğu gibi" ve yargı bölgenizde yürürlükte olan yasaların izin verdiği en geniş sınırlar dahilinde, BlackBerry Limited ve bağlantılı şirketleri tarafından hiçbir koşul, onay, beyan, garanti veya sorumluluk olmaksızın sağlanmıştır.

Herhangi bir BlackBerry ürününün veya hizmetinin kullanım koşulları, BlackBerry ile ilgili ayrı bir lisans veya diğer sözleşmede belirtilir. BU BELGEDEKİ HİÇBİR ŞEY, BU BELGE DIŞINDAKİ HERHANGİ BİR BlackBerry ÜRÜNÜ VE HİZMETİNİN PARÇALARI İÇİN SAĞLANAN AÇIK YAZILI SÖZLEŞME VEYA GARANTİNİN YERİNİ ALMAYI AMAÇLAMAZ.

BlackBerry Limited
2200 University Avenue East
Waterloo, Ontario
Kanada N2K 0A7
Telefon: 1 (519) 888-7465
Faks: 1 (519) 888-7884
Web sitesi: www.blackberry.com

BlackBerry UK Limited
200 Bath Road
Slough, Berkshire SL1 3XE
Birleşik Krallık
Telefon: +44 (0)1753 667000
Faks: +44 (0)1753 669970
Web sitesi: www.blackberry.com

Kanada'da Basılmıştır